Eredivizija: Fortuna našla svoju sreću u Almelu

Holandija 11. dec 202022:081 komentar
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

U prvoj utakmici 12. kola holandske Eredivizije ekipa Fortune iz Sitarda uspela je kao gost da pobedi tim Heraklesa 2:1.

Bio je to derbi začelja posle koga je ekipa iz Sitarda pobegla iz opasne zone i izjednačila se po broju bodova sa klubom iz Almela.

Vodeći gol za goste u 31. minutu bio je zapravo autogol nemačkog defanzivca Marka Rentea. Pobedu gostiju potvrdio je u 60. minutu još jedan Nemac, Sebastijan Polter, dojučerašnji fudbaler Union Berlina, kome je to bio četvrti pogodak u sezoni.

Konačan rezultat 1:2 postavio je Delano Burzorg u 93. minutu kad više nije bilo vremena za ništa osim za počasni pogodak domaćeg tima.

Na tabeli Eredivizije ova dva kluba sad se nalaze na deobi 13. i 14. mesta sa po devet osvojenih bodova.