Eredivizija: Tvente bolji od AZ, Kambur od Heraklesa

Holandija 23. sep 202123:19 > 23:21 0 komentara
Twente Tvente
Print screen/Sport Klub

U poslednjim utakmicama šestog kola elitne holandske Eredivizije pobedu su zabeležili Kambur i Tvente.

Fudbaleri Tventea savladali su u Enšedeu ekipu AZ iz Alkmara sa 3:1. Poveli su već u prvom minutu golom veterana Rikija van Volfsvinkela. U 17. minutu već je bilo 2:0, a gol je postigao 20-godišnji Dan Rots nakon greške Tima Letserta, koji je ubrzo zamenjen.

AZ je smanjio preko Šveđanina Jaspera Karlsona u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je u sudijskoj nadoknadi vremena pozajmljen igrač Kelna Grk Dimitris Limnios.

Tvente je nakon ove pobede napredovao do šeste pozicije sa deset bodova, dok je gostima iz Alkmara ovo bio treći uzastopni poraz i zauzimaju iznenađujuće pretposlednje mesto na tabeli Eredivizije. Istina sa utakmicom manje odigranom.

U drugom meču igranom u četvrtak Kambur je sa 2:1 savladao Herakles.