Fejenord sa ivice ambisa do četvrtfinala Kupa, prošao i PSV

Holandija 9. feb 20230:27 0 komentara
Fejenord
Yannick Verhoeven/via Guliver

U četvrtfinale Kupa Holandije u sredu su se plasirali PSV Ajndhoven, Fejenord i Spakenburg.

PSV je pred svojim navijačima bio bolji od Emena i pobedu je upisao rezultatom 3:1.

Sve je praktično bilo rešeno u prvih 14. minuta nakon dva gola Brentvajta koji je mrežu gostiju tresao u sedmom i 14. minutu.

Dimers je golom u 48. minutu donekle vratio nadu Emenu, ali je Luk de Jong sve zaključio golom u 76. minutu meča, jedinog koji je u sredu završen u 90. minuta.

Fejenord je bio na ivici eliminacije, ali je na kraju nakon boljeg izvođenja penala savladao Nijmegen. Bilo je 2:2 posle 90 minuta, 4:4 posle produžetaka i 5:3 u penal seriji.

Golovima Ferdonka i Merkesa Nijmegen je dobio prvo poluvreme da bi Fejenord bukvalno u poslednjim minutima meča izborio produžetak. Prvo je u 90. minutu na 2:1 smanjio Kokču sa bele tačke da bi u drugom minutu nadoknade za izjednačenje pogodio Paišao.

Nijmegen je već imao igrača manje jer je u 89. minutu direktan crveni karton, a zbog čega je i dosuđen penal za Fejenord, dobio Sandler. Ali i oslabljeni gosti u produžetku dolaze do novog vođstva golom Brujina u 96. minutu.

Dva minuta kasnije Himenez pogađa za 3:3 da bi Dilrosun u 116. minutu doneo Fejenordu prvo vođstvo na meču. Ni tu nije bio kraj – Brujin u 118. minutu pogađa za 4:4 i penale.

U penal seriji, Fejenord pogađa svih pet puta, a Bronkhorst postaje tragičar gostiju promašajem u četvrtoj seriji.

Boljim izvođenjem penala dalje je prošao i Spakenburg koji je eliminisao Katvijk. Bilo je 1:1 posle 90 minuta, a nije bilo promene ni nakon produžetaka. Spakenburg je u penal seriji slavio 4:1.