Fejenord u formi

Uroš Spajić
Guliver image

Fudbeleri Fejenorda, u roterdamskom derbiju, pobedili su kao gosti Spartu sa 2:0 i učvrstili se na trećem mestu holandske Erevidizije, posle 15. kola.

Prvi gol na stadionu Het Kastel viđen je u 11. minutu, Gertruida je iskoristio asistenciju Senesija i obezbedio gostima prednost. Pokušavali su fudbaleri Sparte potom da izjednače, ali golova nije bilo do sudijske nadoknade vremena. Posle ubacivanja Berhiusa, Jorgensen je stavio tačku na trijumf Fejenorda.

Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, zamenjen je u poluvremenu.

Fortuna je režirala iznenađenje kola, pobedom u Herenvenu (3:1). Do odlaska na odmor, ekipa iz Sitarda stigla je do neverovatne prednosti od tri gola. Rienstra u 20, Koks u 24. i Fleming u 37. minutu nagovestili su trijumf Fortune. Verman je u 72. postigao počasni pogodak za Herenven.

Zahvaljujuću dvostrukom strelcu, Georgiosu Jakumakisu, Venlo je posle preokreta upisao tri boda u duelu sa Viljemom Drugim (2:1). Grčki fudbaler pogađao je u 79. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena i anulurao prednost gostujućeg tima s početka susreta, u režiji van der Heidena.

Fejenord je treći sa 32 boda, osmi Herenven ima 20, deveta Sparta 18. Fortuna se 16. bodom domogla 12. mesta, Venlo je 15. sa 12 poena, dok pretposlednji Viljem Drugi ima devet.