Fejenord za pola sata do velike pobede

Kvinten Timber
xTomxBodex via Guliver

Fudbaleri Fejenorda izbili su, barem nakratko, na čelo tabele Eredivizije pošto su na „De Kujpu“ rezultatom 4:0 (0:0) pobedili Emen.

Holandija:

Fejenord posle četiri kola ima deset bodova, jedan više od Ajaksa, koji ima i meč manje, dok je Emen sakupio četiri boda na startu prvenstva.

Do 60. minuta čekalo se da domaćin dođe do prvog pogotka, a njega je postigao Kvinten Timber. Potom su mrežu gostiju redom tresli Himenez, Rasmusen i Sirmanski za konačnih 4:0.

U narednom kolu Fejenrod će gostovati GA Iglsima, dok će Emen dočekati AZ Alkmar.

Ranije u subotu videli smo dva meča. Roterdamska Sparta je na gostovanju u Deventeru porazila Go Ahed Iglse sa 1:0 (1:0), a jedini pogodak postigao je Lauritsen u 18. minutu. Sparta je došla do prve pobede, a „Orlovi“ posle četiri utakmice nemaju ni bod.

Delovalo je da će RKC Valvajk na gostovanju u Arnhemu doći do pobede pošto je do 61. minuta vodio sa 2:0 golovima Jozefzona i Bel Hasanija. Međutim, Vitese ogodima Bera i Viteka za samo deset minuta dolazi do konačnih 2:2 i remija.

Herenvn je pobedio Fortunu Sitard sa 2:1. Golove za pobednika postigli su Sidni van Hojdonk (sin Pjera van Hojdonka) i Milan van Evijk, dok je gol za Fortunu dao Burak Jilmaz u 84. minutu iz penala.