Fejnord se samouništio protiv šampiona, dva autogola

Holandija 9. maj 202116:26 > 18:43 0 komentara
Ajax Amsterdam Ajaks Dušan Tadić
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Ajaksa slavili su na gostovanju Fejnordu u velikom holandskom derbiju rezultatom 3:0.

Gol(ovi) i autogolovi, crveni kartoni, poništeni pogoci i VAR, sve smo videli u duelu u kome je Ajaks u Roterdamu proslavio prošle nedelje osvojenu titulu.

Tim iz Amsterdama poveo je u 21. minutu zahvaljujući autogolu koji je postigao Senesi.

Svega šest minuta kasnije gol koji je postigao Bozenik poništio je VAR zbog ofsajda.

U finišu poluvremena, u prvom minutu nadoknade, Alvarez je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobio je crveni karton, a Fejnord je dobio priliku da izjednači sa bele tačke. Stekelenburg je sjajno odbranio pokušaj Fera i ostalo je 1:0 za Ajaks na poluvremenu.

U 60. minutu i domaći su ostali sa igračem manje, drugi žuti karton dobio je Malasija.

Igrao se 67. minut kada je Fejnord poklonio i drugi gol – ovoga puta svoju mrežu zatresao je Haps.

Gosti do konačnog rezultata dolaze u 79. minutu – Tadić je proigrao Kudusa, a ovaj pogodio za 3:0.

Ajaks sada ima 82 boda, Fejnord je vezao dva poraza i peti je na tabeli sa 55 bodova.

U prvom meču dana, Groningen je ubedljivo slavio na gostovanju Emenu – 4:0. U preostalim mečevima odigranim u nedelju slavili su gosti. Den Hag je savladao Cvole 1:0, a PSV je bio bolji od Viljema II 2:0.