Goleada Vitesea

Den Hag
Printscreen

Fudbaleri Vitesea upisali su najubedljiviji trijumf u subotnjem programu 24. kola holandske Eredivizije. Sa 4:1 pobedili su Venlo.

Trijumf tima iz Arnhajma potpisali su Openda (3), Bazoer (57), Tronstad (75) i Broha (82), na suprotnoj strani precizan je bio Jakumakis (19), sa bele tačke.

U poslednjoj utakmici dana, Herakles i Tvente osvojili su po bod (2:2). Domaći tim imao je dva puta prednost, zahvaljujući golovima Azauija u šestom i 47, gostujuću ekipu vraćali su u igru Menig u 13. i Danilo u 50. minutu.

Poslednjeplasirani Emen stigao je do iznenađujućeg minimalca u Utrehtu. Presudio je pogodak Pene, u 14. minutu.

U duelu Den Haga i RKC Valvajka nije bilo golova.

Vitese je četvrti sa 45 bodova, Tvente sedmi sa 35, jednim više od osmog Utrehta. Herakles je jedanaesti sa 29, RKC četrnaesti sa 23, Venlo petnaesti sa 22, Den Hag šesnaesti sa 15 poena. Poslednju poziciju zauzima Emen, sa 12 bodova.