Gravenberh sprečio iznenađenje u Lejvardenu, Ajaks na +5

Holandija 11. mar 202222:04 > 22:32
Ajaks AMSTERDAM - Dusan Tadic of Ajax celebrates the 5-0 during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and SC Cambu
ANP Sport via Guliver

Fantastičan meč odigrali su Kambur i Ajaks na premijeri 26. kola elitne holandske Eredivizije. Gosti iz Amsterdama su posle velike drame pobedili sa 3:2.

#related-news_0

Ajaks je poveo već u trećem minutu golom Dušana Tadića. Talentovani Rajan Gravenberh je prošao po desnoj strani i asistirao, a kapiten Kopljanika desnom nogom savladao golmana Kambura Pitera Bosa.

Bio je to Tadićev deveti pogodak u sezoni.

Gosti iz Amsterdama duplirali su prednost u 40. minutu. Strelac je bio Sebastijan Ale, a asistent ponovo Gravenberh.

Ale je u 42. meču u dresu Ajaksa postigao 30. gol što je drugi najbolji učinak jednog igrača ovog kluba u istoriji Erediviziji. Rekord i dalje drži fantastični Tadić kome je trebalo samo 36 mečeva da stigne do 30 golova u elitnoj holandskoj ligi.

Od gotovog veresija

Ajaks je na odmor otišao sa dva gola prednosti i činilo se da će rutinski doći do bodova u Lejvardenu. Međutim, tako nisu mislili domaći fudbaleri. Isa Kalom je u 48. minutu smanjio prednost gostiju, a Patrik Josten u 78. minutu izjednačio na 2:2.

I kad je izgledalo da će se dogoditi veliko iznenađenje, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena (90+2) junak meča Rajan Gravenberh je nakon dve asistencije i sam matirao domaćeg golaman za pobedu Ajaksa od 3:2 i velika tri boda u trci za titulu.

Kopljanici su sa utakmicom više otišli na +5 u odnosu na drugoplasirani PSV.

Ajaks Ajax player Dusan Tadic is celebrating his goal Ajax - CambuurAMSTERDAM, 18-06-2021 , Johan Cruijff ArenA, football, Dutch Eredivisie, season 2021 / 2022 , between Ajax and SC Cambuu