Groningen prošao Sitard, Cvole drma kriza

Holandija 27. nov 202123:44 0 komentara
Slobodan Tedić
Guliver

Fudbaleri Groningena pobedili su u gostima Fortunu Sitard sa 4:1, u 14. kolu Eredivizije. Cvole drma ozbiljna kriza, duel sa RKC završen je bez golova.

Fortuna je od 24. minuta imala prednost od 1:0, stečenu zahvaljujući Seutjensu. Izjednačio je Ngonge u 29, da bi autogol Koksa, u 42. najavio veliki preokret. U nastavku, Irandust i Larsen overili su trijumf Groningena.

Cvole i RKC nisu postigli gol za 90 minuta.

Slobodan Tedić presedeo je meč na klupi, iako je počeo kao rezervista, Luka Adžić je igrao 75 minuta za Cvole.

GA igls pobedio je Viljem Drugi u gostima (1:0). Odlučio je pogodak Lukasena, početkom drugog poluvremena.

„Iglsi“ su osmi sa 20 bodova, Viljem Drugi sa deset, 12. Groningen ima 17. RKC je 15. sa 12, dok poslednja dva mesta zauzimaju Fortuna Sitard i Cvole, sa devet, odnosno pet poena.