Halilović za pobedu Herenvena u 90+5, slavio i Utreht

Holandija 19. maj 202223:26 0 komentara
Herenven Heerenveen player Tibor Halilovic and AZ player Dani de Wit Heerenveen - AZ play off Fußball, SC Heerenveen - AZ Alkmaar HEERENVEEN, 19-05-2022, Abe Lenstra Stadium, football, Eredivisie play off European
Guliver image

U Holandiji su odigrani prvi polufinalni mečevi plej-ofa za plasman u kvalifikacije za UEFA Ligu konferencije.

Povezane vesti

U meču sa dva preokreta i mnogo uzbuđenja Herenven je kao domaćin savladao tim AZ Alkmara sa 3:2 pobedonosnim golom hrvatskog internacionalca Tibora Halilovića u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Poveli su domaći fudbaleri, gosti su okrenuli na 1:2, ali su igrači Herenvena ipak stekli prednost pred revanš u Alkmaru za tri dana.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Strelci su bili Van Hojdonk u 58, Sar u 90. i Halilović u 90+5. minutu za Herenven, Evjen u 59. i Pavlidis u 65. minutu za AZ.

Filip Stevanović je ostao na klupi za rezervne igrače Herenvena.

U drugom polufinalnom duelu Utreht je kao domaćin pobedio Vitese sa 3:1. Golovima Jansena u trećem i Van de Štreka u 21. minutu vodio je Utreht na poluvremenu sa 2:0. Gustafson je iz penala u 81. minutu povećao prednost, a gol nade za goste iz Arnema postigao je Patrik Vroegh u 85. minutu.

Revanš je 22. maja u Arnemu.

Pobednik finala plej-ofa plasiraće se u kvalifikacije za UEFA Ligu konferencije naredne sezone.