Kiksevi Ajaksa i Fejenorda

Holandija 8. jan 202316:39 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nema promene na vrhu tabele Eredivizije posle 15. kola. U prvim mečevima u 2023. Ajaks i Fejenord nisu uspeli da dođu do pobeda. Ajaks je na gostovanju igrao nerešeno protiv NEC 1:1, dok je Fejenord istim rezultatom zaključio gostovanje Utrehtu.

Situacija koja se ne viđa često. Da u istom vikendu sva tri najveća holandska kluba, pride i tri najozbiljnija kandidata za titulu Fejenord, Ajaks i PSV kiksiraju. Prvo PSV nije uspeo da pobedi u Ajndhovenu Spartu, a potom ni Fejenord ni Ajaks na gostovanjima nisu došli do sva tri boda.

Amsterdamersi su definitivno u krizi. Ni u četvrtom vezanom meču nisu došli do pobede. Iako su dobro krenuli i prvi stigli do gola. Strelac je u 38. minutu bio Davi Klasen na asistenciju kapitena Dušana Tadića. Ipak, u 52. minutu Diamata donosi izjednačenje, a ispostaviće se i bod.

Opet, nekako u Fejenordu najmanje mogu da žale što nisu uspeli da dođu do tri boda. Jer u ovakvoj situaciji oni su ostali prvi, sa istom razlikom u odnosu na konkurente. A takođe, jer su oni bukvalno iščupali taj bod. Utreht je vodio od trećeg minuta golom Tornstre. Ekipa iz Roterdama došla je do boda u 90. minutu golom Jakanbahša.

Pobedu je zabeležio Folendam pobedom u gostima nad Kamburom 3:0, dok je Ekscelzior minimalnim rezultatom savladao Groningen.