Kup Holandije: PSV preokrenuo, Ajaks brojao do devet!

Holandija 20. jan 202222:55 > 22:57 0 komentara
Twitter Ajax Ajaks
Twitter/Ajax

Fudbaleri PSV Ajndhovena i Ajaksa poslednji su četvrtfinalisti KNVB kupa Holandije.

Povezane vesti

PSV  je na Filips stadionu u Ajndhovenu posle preokreta eliminisao drugoligaša Telstara- 2:1.

Poveli su gosti, ali su Bruma u 32. i novajlija Ferman u 61. minutu doneli favoritu pobedu i nastavak takmičenja u nacionalnom kupu.

I Ajaks je u Amsterdamu odmarao glavne igrače, ali nijednog trenutka se nije dovodio u pitanje trijumf favorita protiv trećeligaša Ekscelsiora. Već na poluvremenu bilo je 5:0 za Kopljanike. Na kraju čak 9:0!

Istakao se 22-godišnji Brazilac Danilo sa četiri pogotka u 21 (penal), 26. 37.  i 54. minutu. Golove su još postigli Taljifiko u devetom, Reger u 41, Hlinason u 64. i Darami u 66. i 83. minutu.

Nije bilo potrebe da kapiten Dušan Tadić  ulazi u igru, kao i većina prvotimaca meč je odgledao sa klupe.