Ludilo u Amsterdamu i prolaz Ajaksa: 9 golova, 2 Tadićeva…

Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u osminu finala holandskog kupa pobedom nad Utrehtom kod kuće u neverovatnoj utakmici koja je okončana rezultatom 5:4. Dvostruki strelac za Kopljanike bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Utreht je vodio sa 1:0, Ajaks je okrenuo na 2:1, zatim je bilo 4:3 u korist gostiju, da bi na kraju slavlje pripalo domaćinu.

Potvrda pobede stigla je golom Tadića, koji je u 89. minutu postavio konačan rezultat.

Gosti su poveli preko Mahija već u prvom minutu, a osmom srpski plejmejker je poravnao na 1:1. Labijad je u 45+1. doneo prvi preokret.

Posle novog gola Mahija u 47. rezultat je bio 2:2, ali je Jago autogolom u 54. vratio vođstvo Ajaksu. Samo minut kasnije Van de Strik je doneo još jedno izjednačenje, pre nego što je Sila u 70. pogodio za prednost Utrehta od 4:3.

Usledio je još jedan gol Labijada u 81. minutu, a potom i novi Tadićev u finišu, kojem su otklonjene sve dileme.

PSV se plasirao u osminu finala pošto je sa 2:1 dobio De Grafšap. Maks u 56. iz penala i Malen u 84. bili su strelci za Filipsovce. Jedini gol za domaćina dao je Hilderink u 90.

U pomenutoj rundi naći će se i Venlo, posle slavlja nad Almereom od 4:1.