Petarda Fejenorda

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Pobedom nad Viljem Drugim (5:0), fudbaleri Fejenorda zabeležili su najubedljiviji trijumf u 22. kolu holandske Eredivizije.

U listu strelaca upisalo se pet fudbalera roterdamskog tima. Bravu ekipe crnogorskog stručnjaka Željka Petrovića otključao je Tornstra u sudijskoj nadoknadi izgubljenog vremena prvog dela. Potom su pogađali – Linsen (49), Sinistera (52), Berghius (63, jedanaesterac) i Kokcu (89).

Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, nije ulazio u igru.

Raspucani su bili i prvotimci Az Alkmara, u duelu sa Herenvenom – 3:1. Stengs u 20, Kopmeiners u 47, iz jedanaesterca, i Gudmundson u 81. minutu obezbedili su trijumf domaćem timu na AFAS stadionu. Na suprotnoj strani, precizan je bio Skone u 54.

Istovetnim rezultatom (3:1), Utreht je pobedio Venlo. Posle neiskorišćenog jedanaesterca Mahera, u prvom poluvremenu, svi golovi viđeni su posle odmora. Rezervista Mahi (61. i 90+5) i Ramselar (85) potpisali su pobedu Utrehta. Jedini pogodak za gostujuću ekipu postigao je Jakumakis, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U poslednjoj utakmici dana, Tvente je kao gost režirao iznenađenje i pobedio Vitese – 2:0. Odlučio je pogodak Meniga, u 16. minutu, tačku na trijumf stavio je van Leuven u poslednjim sekundama susreta.

Sa 43 boda iz 22 meča, AZ Alkmar se vinuo na treće mesto, ispred Vitesea (42) i Fejenorda (41). Sedmi Tvente ima 33, osmi Utreht 31, deveti Herenven 29. Venlo je četrnaesti sa 22, a Viljem Drugi u zoni ispadanja, na šesnaestom mestu, sa 13 poena.