Petrović grabi ka luci spasa

Željko Petrović
Guliver image

Viljem Drugi se ne predaje – ekipa crnogorskog stručnjaka Željka Petrovića pobedila je Herenven (3:1) u 26. kolu holandske Eredivizije i napravila krupan korak ka opstanku.

Sjajnu partiju tim iz Tilburga krunisao je sa prednošću od tri gola, već posle 58 minuta. Holmen (25), Vriedt (55) i Nunli (58) overili su ubedljivo vođstvo Viljema Drugog. Na kraju, ni pogodak Vermana (73), na suprotnoj strani, nije pomutio slavlje domaćeg tima.

Posle poraza od Vitesea, ponovo su se probudili prvotimci AZ Alkmara i sa 4:1 „torpedovali“ Tvente. U meču sa čak tri autogola, AZ je u 34. minutu imao velikih 3:0, zahvaljujući Boaduu (4), Dumiću (22) i Dromelu (34). Seriju tri vezana autogola zaključio je Gudmundson za 3:1, da bi Kupmeiners (78) postavio konačan rezultat.

Herakles je slavio u Hagu sa 2:1. Autogol Fadige, sredinom drugog poluvremena, obezbedio je ekipi Den Haga prednost, međutim, Bakis u 72. i Vloet u 83. minutu, doneli su gostima tri dragocena boda.

Duel Groningena i Emena završen je bez pobednika (1:1). Pogađali su Da Kruz (60) i Bihl (38).

U poslednjoj utakmici dana, Sparta je bila uspešnija od RKC-a, zahvaljujući golovima Beugelsdijka (57) i Smetsa (90+2).

AZ je treći sa 52 boda, Groningen šesti sa 43, Tvente osmi sa 36, Herakles deveti ima 35. U donjem delu tabele, od 12. do poslednjeg 18. mesta smestili su se Sparta (30), Cvole (26), RKC (23), Venlo (22), Viljem Drugi (21), Den Hag (15) i Emen (14).