Napokon: Probudio se i Ajaks, Tadić pogodio sa bele tačke

Holandija 29. jan 202316:34 0 komentara
Dušan Tadić
Printscreen

Posle sedam utakmica bez pobede, slavili su i fudbaleri Ajaksa. Sa 4:1 pobedili su Ekscelzior, u 19. kolu Eredivizije.

Domaći tim načeo je Dušan Tadić, golom u 15. minutu.

Kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije bio je precizan sa bele tačke. Nadu fudbalerima Ekscelziora da mogu do bodova vratio je Reduan El Jakubi, izjednačujućim golom u 36. minutu. Pred odlazak na odmor pogodio je Klaesen za drugo vođstvo Ajaksa.

U nastavku, Kudus i Renš postavili su konačnih 1:4.

Ceo meč za Ajaks odigrao je Dušan Tadić.

U derbiju dana, Tvente i Fejenord igrali su 1:1.

Poveli su gosti preko Himeneza, u 30. minuzu, izjednačio je Brenet u 68.

Volendam je sa 3:2 pobedio Groningen.

Buran duel, od 103 minuta, vojevali su Kambur i Fortuna (1:2). Domaći tim završio je poluvreme sa 1:0, zahvaljujući golu Hoedemakersa. U nastavku, uvratili su Burak Jilmaz (72) i Inigo Kordoba (88). U finišu, posle asistencije VAR sobe nije bilo penala za Kambur i bodovi su otišli u Sitard.

Fejenord na vrhu ima 42 boda, pet više od četvrtog Ajaksa. Peti Tvente sakupio je 36, 11. Fortuna 22, 14. Ekscelzior 19, 15. Volendam 16, a pretposlednji Kambur i poslednji Groningen po 12 poena.