Prvi put u istoriji: Fudbaler zamenjen, povredio ga sudija?!

Holandija 7. feb 202216:40 > 17:01 0 komentara
Utreht Kambur Mees Hoedemakers of SC Cambuur during the Dutch Eredivisie match between FC Utrecht and SC Cambuur at Stadion Galgenwaard on February 5, 2022 in Utrecht, Netherlands. ANP GERRIT VAN COLOGNE Dutch Eredivisie 2021/2022 UTRECHT - Mees Hoedemakers of SC Cambuur during the Dutch Eredivisie match between FC Utrecht and SC Cambuur at Stadion
VI ANP Sport/ANP IV via Guliver

Najneobičniji događaj proteklog vikenda u evropskom fudbalu nije vezan za FA kup Engleske i eliminaciju Mančester Junajted od drugoligaša na Old Trafordu, niti gol i nepromišljen crveni karton 38-godišjeg Danija Alvesa za Barselonu u derbiju sa Atletikom. Nije ni efektan pogodak Dušana Vlahovića na debiju za Juventus, ali jeste jedan nesvakidašnji momenat u holandskom fudbalu...

Holandija

Igrao se 29. minut na meču elitne Eredivizije između Utrehta i Kambura kada je sudija Edvin van de Graf nehotice rukom zakačio po oku gostujućeg igrača Mesa Hoedemakersa.

Fudbaler je ostao na travi i tražio medicinsku pomoć. Nakon intervencije lekara ubrzo je nastavio meč, ali je posle desetak minuta tražio zamenu. Mutilo mu se pred očima i imao je glavobolju.

Da sve bude gore po njegov klub, Kambur je od dobijenog meča na kraju ostao bez ijednog boda. Glavni razlog bila je povreda Hoedemakersa.

„To je bio presudan momenat za nas. Izgubili smo našeg najvažnijeg igrača“, rekao je za holandske medije pomoćni trener Kambura Paskal Boshart.

Kambur Utreht Mees Hoedemakers of SC Cambuur during the Dutch Eredivisie match between FC Utrecht and SC Cambuur at Stadion Galgenwaard on February 5, 2022 in Utrecht, Netherlands. ANP GERRIT VAN COLOGNE Dutch Eredivisie 2021/2022 UTRECHT - Mees Hoedemakers of SC Cambuur during the Dutch Eredivisie match between FC Utrecht and SC Cambuur at Stadion

Hoedemakers je, kažu duša tima, dok je predvodio saigrače Kambur je kao gost vodio sa 2:0. On je asistirao kod drugog pogotka. Nakon povrede oka, više nije mogao da se koncentriše na igru. Utreht je do kraja poluvremena uspeo da izjednači, a onda u nastavku meča da postigne i treći gol za potpun preokret i pobedu od 3:2.

Sudija nije kriv

U klubu iz Leuvardena nisu ljuti na sudiju.

„On se najviše uznemirio zbog te situacije. Na poluvremenu je došao da pogleda kako je Hoedemakers i izvinio se. Naravno da se ne ljutimo, nije to bilo namerno“, kazao je Boshart.

Holanđani pišu da je ovo jedinstven slučaj u istoriji fudbala, da se još nikad nije dogodilo da fudbaler bude zamenjen jer ga je povredio sudija.