PSV do pobede u 86, remi Tedića, poraz Stevanovića

Holandija 22. sep. 202123:26 > 23:35
PSV Eindhoven's Marco van Ginkel with referee
REUTERS/Eva Plevier

Fudbaleri PSV Ajndhovena pobedili su kao gosti u Deventeru ekipu Go Ahed Ilgs sa 2:1 u meču šestog kola holandske Eredivizije.

Filipsovci su do pobede došli pogotkom kapitena Marka van Ginkela na asisitenciju Gakpa u 86. minutu. Prethodno su poveli pogotkom Gakpa u 15. minutu, a izjednačio je Španac Injigo Kordoba u 55. minutu.

Ovom pobedom PSV  je došao na bod zaostatka za vodećim Ajaksom.

U sredu je odigrano još četiri utakmice šestog kola. Ekipa Zvolea u čijem je sastavu bio i mladi srpski reprezentativac Slobodan Tedić osvojila je prvi bod u sezoni odigravši nerešeno 1:1 na svom terenu protiv Sparte iz Roterdama.

Fejenord je kao domaćin u Roterdamu pobedio Herenven sa 3:1. Za goste je u drugom poluvremenu zaigrao Filip Stevanović. Na ovoj utakmici fudbaler Fejenorda Brajan Linsen ušao je u odabrano društvo: postao je tek peti igrač u 21. veku koji je postigao 100 golova u Erediviziji. Pre njega to je uspelo samo Huntelaru, Luku de Jongu, Kajtu i Nkufu.

Rezultati: Go Ahed Igls – PSV 1:2, NEC Nijmegen – Utreht 0:3, Groningen – Vitese 0:1, Fejenord – Herenven 3:1, Zvole – Sparta Roterdam 1:1.

Tabela: Ajaks 16, PSV 15, Viljem II 13, Fejenord 12, Utreht 11, Herenven 10, itd.