PSV do pobede u drami

Holandija 16. jan. 202120:56 > 23:00
PSV slavlje
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

U uzbudljivom susretu 17. kola holandske Eredivizije, PSV je pobedio Spartu u Roterdamu (5:3).

Domaći tim prvi je stigao do prednosti – već u četvrtom minutu Smets je posle solo akcije pogodio mrežu tima iz Ajndhovena. Pogodak s početka susreta kao da je razbesneo goste, izjednačenje Maura Žuniora najavilo je preokret. Početkom nastavka, sa dva gola, u režiji Malena i Maduekea, PSV je već stigao do prednosti od 3:1.

Povezane vesti

Činilo se da je Maks, u 71. minutu, na asistenciju Malena obezbedio tri boda, ali Gravenberh u 75. i Karčuh u 87. sa bele tačke, smanjili su zaostatak Sparte na samo jedan gol (3:4). PSV je imao snage da overi trijumf, drugim pogotkom na susretu, Malen je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena zaključio dramu na stadionu “Het kastel”.

Vitese je sa lakoćom stigao do tri boda u Emenu (4:1). Buitink u drugom, Tanane u devetom, Broha u 49. i Vroeg u trećem minutu sudijske nadoknade vremena pogađali su za Vitese. Na suprotnoj strani, precizan je bio de Leuv, na isteku sata igre.

Utreht je upisao tri boda u duelu sa Heraklesom (2:0). Van de Strek u 31. i Dalma u 72. minutu potpisali su trijumf domaćina.

Fortuna iz Sitarda, pobedom u Cvoleu (2:0), nastavlja sjajnu seriju. Pobednik je odlučen posle odmora, Fleming u 57. i Seunjtens u 89. minutu pogodili su mrežu Zeterera.

U poslednjoj utakmici dana, Az Alkmar bio je uspešniji od Den Haga (2:1). Iako su gosti prvi stigli do prednosti, preko Kramera, na isteku 58. minuta, sjajni Marokanac Zakarija Abuklal, sa dva projektila, u 72. i 89, preokrenuo je rezultat i režirao pobedu ekipe iz Alkmara.

Na vrhu tabele, Ajaks i Vitese imaju po 38 bodova, PSV je treći sa jednim manje. Az Alkmar se učvrstio na petom mestu sa 34, Sparta je deveta sa 21 poenom, Fortuna se probila na 11. poziciju sa 19. Poslednji Emen sakupio je pet, pretposlednji Viljem Drugi devet, 16. Den Hag deset bodova.