PSV na staroj stazi

Holandija 7. mar 202118:51 0 komentara
Zahavi PSV
AP Photo/Peter Dejong

Pobedom nad Fortunom (3:1), u 25. kolu Eredivizije, PSV se vratio na trijumfalnu stazu.

Tim iz Ajndhovena do prednosti je stigao, u prvom poluvremenu, zahvaljujući dvostrukom strelcu Zahaviju. Bivši adut Dragana Stojkovića Piksija, u kineskom superligašu Gvangžou RiF, pogađao je mrežu u desetom i 27. minutu. Gol Koksa, sredinom nastavka, doneo je nadu domaćinima da mogu barem do boda, međutim, dileme je rešio Madueke, tri minuta pre kraja.

U poslednjoj utakmici dana, Vitese je nadigrao Az Alkmar – 2:1. Vodila se žestoka bitka, domaći tim imao je 2:0 i na kraju, sa desetoricom, uspeo da sačuva tri boda. Pogađali su Openda (31) i Rasmunsen (72), na suprotnoj strani Karlson (81). Prethodno je isključen Kornelis.

Herakles je nadigrao, ali i tek u sudijskoj nadoknadi vremena pobedio Cvole sa 2:1. Odličio je De la Tore, pred sam kraj, na asistenciju Jakobsena. Vloet je obezbedio Heraklesu prednost u 61, izjednačio je Sajmak u 63. minutu. Domaćem timu poništena su čak dva gola, na asistenciju VAR sobe.

Bivši mladi reprezentativac Srbije, Slobodan Tedić, i dalje je na listi povređenih fudbalera Cvolea.

PSV je ostao na drugom mestu sa 54 boda, trećeplasirani Az Alkmar ima pet manje. Vitese se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 48, šesti Groningen ima 42, deseti Herakles 32, dvanaesti Cvole 26.