PSV pao u Tilburgu, „trojka“ Ajaksa

Holandija 25. sep. 202120:52 > 22:59
Eran Zahavi
AP Photo/Peter Dejong

PSV je izgubio od Viljema Drugog, na gostovanju u Tilburgu (1:2), dok su fudbaleri Ajaksa upisali siguran trijumf (3:0), u duelu sa Groningenom, u sedmom kolu Eredivizije.

Napadač PSV-a, Eran Zahavi, imao je mini-šou, pred oba gola. Najpre je u 20. minutu obezbedio Viljemu Drugom prednost, da bi u 30. izjednačio na 1:1. Duel u Tilburgu rešio je Nuneli, posle velike pomoći Sadikija, u finišu meča.

Fudbaleri Ajaksa bili su raspucani protiv Groningena. Poveli su golom Alvareza, na asistenciju odličnog Berhuisa, pred odlazak na odmor. Entoni je u nastavku bio precizan za 2:0, da bi konačan rezultat postavio Mazraui, na dodavanje Martineza, u 81. minutu.

Kapiten Ajaksa, Dušan Tadić, odigrao je ceo meč.

U duelu Vitesea i Fortune Sitard nije bilo pobednika (1:1). Gosti su poveli u režiji Seutjensa, početkom utakmice, izjednačio je Frederiksen, golom odmah posle odmora.

Čak osam golova viđeno je u susretu Fejenord – NEC (5:3). Domaći tim gubio je do 79. minuta, da bi u poslednjih 13, dvostruki strelac Gus Ti i Desers, overili pobedu.

Utreht je sa 5:1 razbio Cvole. Pogađali su Duvikas (11), Sila (59), Ramselar (65), Mahi (67) i Jansen (86), na suprotnoj strani precizan je bio Sajmak (76).

Srpski napadač, Slobodan Tedić, odigrao je ceo meč za Cvole.

Ajaks na vrhu ima 19 bodova, slede Viljem Drugi (16), Fejenord i PSV (15). Peti Utreht sakupio je 14, osmi Vitese deset, deseti NEC osam, 14. Fortuna i 15. Groningen po pet. Poslednji Cvole ima samo remi i šest poraza.