PSV petardom ispratio Groningen, crveni Luki Iliću

Holandija 28. avg 202123:30 0 komentara
Gakpo PSV
AP Photo/Armando Franca

PSV je u sjajnoj formi – sa 5:2 pobedio je Groningen u trećem kolu Eredivizije i učvrstio se na prvom mestu.

Nije se činilo da će lider imati lak posao u duelu sa zeleno-belima. Posle vodećeg gola u režiji Gakpa, na početku meča, Groningen je uzvratio preko Ngongea i za četiri minuta preokrenuo rezultat i stigao do prednosti od 2:1.

Ipak, to je bilo sve u režiji gostiju – do odmora PSV je imao već prednost od 3:2. Autogol El Hankurija vratio je meč u egal fazu, a Ramalho, na asistenciju Gakpa, u finišu prvog poluvremena, obezbedio domaćem timu prednost od jednog gola.

U nastavku, Zahavi, ponovo posle dodavanja Gakpa, i Bruma, u sudijskoj nadoknadi vremena, overili su pobedu lidera Eredivizije.

Kambur je sa 2:0 pobedio Tvente. Oba gola, u drugom poluvremenu, postigao je Džejmi Jakobs.

Povremeni srpski reprezentativac, Luka Ilić, pocrveneo je u 55. minutu. U roku od pet minuta dobio je dva žuta kartona i olakšao protivniku put do trijumfa.

Istovetnim rezultatom (2:0), GA Igls trijumfovao je u duelu sa Spartom. Presudili su Baker (6) i Botos (60).

Sjajan dan domaćina upotpunili su fudbaleri Viljema Drugog, u duelu sa Cvoleom. Minimalac je overio Saglam, početkom drugog poluvremena.

Srpski napadač, Slobodan Tedić, odigrao je ceo meč za gostujući tim.

PSV ima maksimalan učinak posle tri utakmice. Viljem Drugi, na četvrtom mestu, sakupio je šest bodova, deveti Groningen četiri, a 12. GA Igls i 13. Kambur po tri. Tvente i Sparta osvojili su po jedan, Cvole nijedan.