PSV petardom pregazio Vitese

Holandija 12. feb 202222:22 0 komentara
Gakpo PSV
Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP

PSV se ne predaje – ekipa iz Ajndhovena pobedila je Vitese u gostima (5:0), u 22. kolu Eredivizije.

Pobednik je bio odlučen do 28. minuta. „Strele“ Zahavija, Maura Žuniora i Gakpa rešile se dileme u nominalnom derbiju kola. Za potpuni nokaut domaćina postarali su se Karlos Vinicijus u 62. i Doan u 88. minutu.

Fortuna je upisala minimalac na gostovanju Groningenu. Pobednika je odlučio gol Siovasa u finišu meča.

Doskorašnji fenjeraš Zvole, pobedom u Kamburu (4:3), postarao se za iznenađenje dana. Brza dva gola, na početku, u režiji Darfalua i De Vita najavili su trijumf gostiju. Do odlaska na odmor, pogodak Mauluna i autogol Lamproua vratili su meč u egal fazu. U nastavku, Redan i van Polen obezbedili su pobedu ekipi Slobodana Tedića i Luke Adžića. Pogodak Sambise, ispostavilo se, bio je samo počasan za Kambur.

Srpski fudbaleri presedeli su meč na klupi.

PSV na drugom mestu ima 49 bodova, dva manje od Ajaksa. Šesti Vitese sakupio je 36, osmi Kambur 30, a 11. Groningen 25. Poslednja tri mesta zauzimaju Fortuna (19), Zvole (16) i Sparta (14).