PSV preti Ajaksu

Holandija 13. dec. 202022:26 > 22:29
Tanjug/AP photo/Patrick Post

Pobedom nad Utrehtom (2:1), u 12. kolu holandske Eredivizije, PSV je ostao na "minus tri" u odnosu na lidera Ajaks.

Ekipa iz Ajndhovena nije se mučila – golovima Malena (30) i Ihatarena (37) brzo je stigla do kapitalnih 2:0. Jedini pogodak za Utreht postigao je Mahi, u 71. minutu.

Ubedljiv trijumf upisao je Fejenord na gostovanju Venlu (3:0). Dvostruki strelac Turnstra (69. i 77) i Berghius (73) doneli su tri boda ekipi iz Roterdama, čiji dres je svih 90 minuta nosio srpski reprezentativac Uroš Spajić.

U poslednjoj utakmici dana, Az Alkmar je slavio na terenu Tvetea (3:1). Kupmeiners je sa dva gola, u 34. i 90. minutu, poneo lavovski teret, uz pomoć Sugavare (43) rešio je dileme u Enšedeu. Tvente je jedini gol postigao u 73. minutu, sa 11 metara, strelac je bio Danilo.

Pobednika nije bilo u duelu Vitesea i Herenvena (1:1). Domaći tim poveo je preko Darfalua u 39. minutu, izjednačio je Floranus u 54.

Sparta nije imala milosti na gostovanju Viljemu Drugom – 3:1. U 51. minutu na semaforu je stajalo 0:3, Ti (6) i Duarte (45. i 51) potpisali su trijumf tima iz Roterdama. Ekipa iz Tilburga postigla je gol u poslednjim sekundama susreta.

Ajaks vodi sa 30 bodova, PSV ima tri manje, slede Fejenord i Vitese (26), Groningen (23), Tvente (21), Az Alkmar, Herenven (20), Sparta (15). Poslednja tri mesta zauzimaju Viljem Drugi (osam), Den Hag (sedam), Emen (četiri).