PSV raspucan u Alkmaru

PSV
VI ANP Sport

PSV je raspucanom partijom, na gostovanju AZ Alkmaru, rutinski savladao domaćina (3:0) i četvrtim uzastopnim prvenstvenim trijumfom potvrdio sjajnu formu.

Ubedljivu pobedu gostiju, u derbiju četvrtog kola Eredivizije, golovima su potpisali Boskagli (14), Vertesen (69) i Doan (83). Lider je u finišu propustio odličnu priliku da nanese katastrofalan poraz prošlosezonskom rivalu u trci za drugo mesto i Ligu šampiona.

Sa stopostotnim učinkom u prva četiri kola, PSV se već kandidovao za juriš na titulu. AZ i dalje traži sebe, trenutno je 13. sa tri boda.

Tvente je upisao „minimalac“ protiv Utrehta. Jedini gol postigao je Proper, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Luke Ilića nije bilo u pobedničkoj ekipi, zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

Kambur je sa 5:2 pobedio GA Igls. Gosti su poveli preko Brauersa, u 36. minutu. Izjednačio je Boere pred odlazak na odmor, a potom doneo prednost domaćem timu, početkom nastavka. Posle dva brzopotezna gola, Tola u 53. i Jakobsa u 56, potom i Kisa u 75. minutu, već je bilo izvesno da će Kambur do pobede. Kordoba je u 78. minutu postavio konačan rezultat – 5:2.

Treći Utreht ima sedam, osmi Kambur šest, 12. Tvente četiri, a 15. GA Igls tri boda.