Holandija 23. jan 202122:53 > 24. jan 2021 0:24 0 komentara
Malen PSV
REUTERS/Marcelo Del Pozo

PSV je sa 2:0 pobedio RKC u 18. kolu holandske Eredivizije.

Zahavi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, uoči poluvremena, i Rosario u 73. doneli su trijumf ekipi iz Ajndhovena. Ulogu asistenta kod drugog pogotka preuzeo je Tomas. Pobedom nad rivalom iz Valvajka, PSV je stigao na bod iza Vitesea i lidera Ajaksa. RKC je tik iznad crvene zone, sa tri boda više od Den Haga.

Vitese je kao domaćin bio uspešniji od Groningena (1:0). Bazoer je u 36. minutu rešio dileme oko pobednika i ostavio Vitese u trci za prvo mesto. Šesti Groningen sakupio je 31 bod.

Golova nije bilo u derbiju začelja, između Den Haga i Emena. Emen je poslednji sa šest bodova, pet bodova ima više na dva mesta bolje pozicioniran tim iz Haga.

U poslednjoj utakmici dana Herakles je bio uspešniji od Herenvena (1:0). Odlučio je Burgorz uoči početka sudijske nadoknade vremena. Herenven je osmi sa 22 boda, jednim više od jedanaestoplasiranog Heraklesa.