PSV siguran protiv Sparte

Holandija 29. nov 202022:18 0 komentara
Tanjug/AP photo/Patrick Post

PSV je trijumfom nad Spartom (1:0) zaključio deseto kolo holandske Eredivizije.

Trenutak odluke na „Filips stadionu“ viđen je u 78. minutu. Golman Sparte Okoje odbranio je penal  Malenu, „rezervista“ ekipe iz Ajndhovena bio je najprisebniji, natrčao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu Sparte – 1:0.

Vitese je sa lakoćom stigao do tri boda protiv fenjeraša Fortune (2:0). Mrežu su pogađali Darfalu u 72. i Broha u 83. minutu.

Fejenord je stao u duelu sa Utrehtom (1:1). Gosti su poveli u 50. minutu, strelac je bio van der Marel u 50. minutu, izjednačio je Gertruida u 65. Dres ekipe iz Roterdama nosio je Uroš Spajić.

Sladak „minimalac“ upisao je Groningen protiv Viljema Drugog. U listu strelaca upisao se El Mesaudi, u 63. minutu.

Sa dva pogotka, za tri minuta, Az Alkmar je najavio trijumf protiv Heraklesa (2:1). Kupmeiners u 41. i Boadu u 44. Pogodili su mrežu domaćeg tima, jedini gol za Herakles postigao je Šufs u 75.

Ajaks je na čelu tabele sa 27 bodova, slede Vitese (25), PSV (23), Fejenord (22), Tvente, Herenven (18). U opasnoj zoni su Den Hag (5), Sitard i Emen (3).