PSV stigao Ajaks, Ilić pogodio za Tvente

Holandija 19. dec 202023:12 0 komentara
Luka Ilić
print screen

Pobedom nad RKC (4:1), u 13. kolu holandske Eredivizije, PSV se bodovno izjednačio sa Ajaksom na vrhu tabele.

Odličnu formu, tim iz Ajndhovena krunisao je rutinskim trijumfom u Valvajku. Gakpo u 11. i Ihataren u 14. minutu najavili su brzu odluku na Mandemakers stadionu. PSV je overio trijumf u nastavku, preko Dumfriesa, sa bele tačke, i Madueka. Jedini pogodak za RKC postigao je Stokers u finišu susreta.

Tvente je pobedio Venlo u gostima (2:1), zahvaljujući i Luki Iliću, mladom reprezentativcu Srbije, strelacu drugog gola, u 63. minutu. Prvi se u listu strelaca upisao Danilo u 27, Venlo je pokušavao u finišu, posle gola Linthorsta da izjednači, ali nije uspeo.

Groningen je slavio u Roterdamu, na stadionu Sparte (3:2). Larsen je pogodio dva puta, prvi se u listu strelaca upisao Damers. Na suprotnoj strani, precizni su bili Thaj i Burger.

U poslednjoj utakmici dana, Utreht i Fortuna Sitard su remizirali (1:1). Domaći tim poveo je golom Mahija u 52, uzvratio je Polter u 63. minutu.

Trku vode Ajaks i PSV, sa po 30 bodova, slede Fejenord, Vitese, Groningen (26), Tvente (24), AZ Alkmar, Herenven (20), Sparta (15), Utreht (13)… Fortuna je sa bodom iz Utrehta izašla iz opasne zone, sa deset poena, nalazi se na 13. mestu.