Rapsodija domaćina u Holandiji, slavio i „srpski“ Cvole

Holandija 23. okt 202123:27 0 komentara
Luka Adžić
Guliver image

U sve tri utakmice desetog kola holanske Eredivizije slavile su domaće ekipe.

Cvole je do pobede nad Heraklesom stigao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Precizan je bio van Polen, sa bele tačke.

Bivši kapiten mlade reprezentacije Srbije, Luka Adžić, igrao je do 73. minuta za Cvole. Napadač Slobodan Tedić presedeo je utakmicu na klupi.

Istovetnim rezultatom (1:0), RKC je stigao do trijumfa protiv Sparte. Meč je takođe odlučen u finišu, precizan je bio Kramer, na asistenciju Bel Hasanija.

Utreht je u prvoj utakmici dana pobedio Herenven (2:1). Sva tri gola postigli su fudbaleri domaćeg tima – Sila (21) i van de Strek (80) u mrežu rivala i Jansen (23) u sopstvenu.

Filipa Stevanovića, zbog povrede, nije bilo u sastavu Herenvena.

Mečeve Eredivizije gledajte ekskluzivno na Sport klubu.

Treći Utreht ima 20 bodova, sedmi Tvente 15, osmi Herenven 13, a 12. Herakles deset. Poslednja dva mesta, u konkurenciji 18 klubova, zauzimaju Sparta i Cvole.