RKC zaustavio Vitese

Golman KC
Printscreen

Vitese i RKC remizirali su 1:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 20. kola holandske Eredivizije.

Najzanimljiviji detalji smestili su se u razmaku od 71. do 75. minuta. Bazoer je doveo Vitese u vođstvo, uzvratio je nedugo zatim van der Vene za konačnih 1:1. Domaćem timu poništen je pogodak u petom minutu, na asistenciju VAR sobe.

Fudbaleri Fortune nastavili su seriju dobrih igara i rezultata – sa 3:2 pobedili su Venlo. Fleming (33), Seuntjens (58, jedanaesterac) i Rinstra (90) pogađali su za ekipu iz Sitarda, na suprotnoj strani precizni su bili Jakumakis (63) i Hunte (90+2).

Najviše golova viđeno je u duelu Utrehta i Cvolea (3:3). Van de Strek (2), Maher (54, jedanaesterac) i Ter Avest (90+6) zaslužni su za bod Utrehta, gosti mogu da žale za propuštenom prednošću u režiji Vure (4), Lama (39) i Buitinka (67).

Herakles je bio uspešniji od Groningena (1:0), zahvaljujući pogotku Burgzorka iz 24. minuta.

Vitese je treći sa 42 boda, Utreht osmi sa 28, Herakles deseti sa 25, koliko imao i jedanesta Fortuna Sitard. Cvole je trinaesti sa 22, a RKC petnaesti sa 15 poena, u konkurenciji 18 klubova.