Sinistera za preokret: Fejenord na bod iza Ajaksa

Luis Sinisterra
VI ANP Sport via Guliver Image

Fudbaleri Fejenorda pobedili su Herakles kod kuće sa 2:1 posle preokreta u zaostaloj utakmici četvrtog kola Eredivizije. Roterdamersi su 10. trijumfom u dosadašnjih 14 mečeva prvenstva došli na drugo mesto sa 32 boda, jedan manje od lidera Ajaksa, a isto toliko više od PSV.

Domaćin je dominirao od prvog do poslednjeg minuta meča na De Kajpu, imao znatno veći posed i čak 12 šuteva u okvir gola, ali je morao da juri zaostatak.

Gosti su poveli pogotkom Bakisa u 15. minutu, da bi Sinistera u 45+7. poravnao rezultat. Isti igrač je u 69. ponovo zatresao mrežu Heraklesa i izrastao u junaka utakmice.

Herakles je na 14. mestu sa 14 bodova, uz svih šest poraza na gostovanjima u dosadašnjem delu šampionata.