Skok Vitesea

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Pobedom na gostovanju Heraklesu (2:0), u 15. kolu holandske Eredivizije, fudbaleri Vitesea skočili su na treće mesto, iz Ajaksa i Fejenorda.

Vitese je do prednosti došao autogolom Propera, u finišu prvog poluvremena. Trijumf je overio Bero, pred kraj susreta.

Do dragocena tri boda stigao je davljenik Den Hag, na stadionu RKC-a. Gol odluke postigao je Kemper, u 17. minutu.

Tvente nije imao milosti na gostovanju Emenu (4:1). Dvostruki strelac bio je Černi, u 16. i 63. minutu, Menig je bio strelac u 33, a Boš u 42. Jedini pogodak za domaćina postigao je Arauho, na isteku sata igre. Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, Luka Ilić, nosio je dres Tventea do 80. minuta.

Duel Cvolea i AZ Alkmara završen je bez pobednika (1:1). Klement je doveo domaći tim u vođstvo, u 9. minutu, za izjednačenje se postarao Midtsho u 67.

U poslednjoj utakmici dana, Utreht i Groningen odigrali su zanimljiv susret i osvojili po bod – 2:2. Domaći tim do boda stigao je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, u režiji Kerka. Justen i Larsen, za pet minuta, sredinom prvog poluvremena doneli su prednost gostima, Utreht se vratio u meč pogotkom Ramselara pred odlazak na odmor.

Vitese je treći sa 32 boda, peti AZ Alkmar ima 28, šesti Tvente i sedmi Groningen po 27, osmi Herenven 20. Den Hag je pobegao iz opasne zone, sa deset bodova skočio je na 15. mesto. Poslednje tri pozicije zauzimaju Viljem Drugi, Venlo (9) i Emen (5).