Šok za PSV u 90+8, Fejenord sam na vrhu

Igor
Guliver image

Pobedom na gostovanju Groningenu (3:0), u 16. kolu, fudbaleri Fejenorda osamili su se na vrhu Eredivizije. PSV je u osmom minutu sudijske nadoknade vremena, sa igračem više, ispustio tri boda protiv Fortune (2:2).

Brazilac Igor Paišao najzaslužniji je za trijumf Fejenorda.

Povezano

Najpre je golom u 19. minutu obezbedio crveno-belima prednost od 1:0, a potom na isteku prvih pola sata igre asistirao Kokčuu za 2:0. Konačan rezultat postavio je Meksikakan Santiago Himenez, u sudijskoj nadoknadi vremena.

Superuzbudljiv bio je duel Fortune i PSV-a.

Domaći tim poveo je u poslednjim sekundama prvog poluvremena, u režiji Kordobe. Crveni karton Erdoganu, iz 56. minuta, nagovestio je da PSV može do preokreta. Golovima Simonsa (65) i Sangarea (76) ekipa iz Ajndhovena stigla je do prednosti, ali… Iskusni Burak Jilmaz, u osmom minutu sudijske nadoknade vremena, pogodio je sa bele tačke za konačnih 2:2.

U duelima Emen – Kambur i Vitese – NEC nije bilo golova.

Remijem (2:2) završen je meč GA iglsa i Utrehta.