Sparta šalje Emen u niži rang

Holandija 4. dec 202022:29 0 komentara
fudbal crno-belo
Shutterstock, Inc

U prvom duelu 11. kola Eredivizije Sparta je u Roterdamu savladala Emen 2:1 i tako ga zakucala za samo dno tabele.

Bilo je veoma interesantno u Roterdamu. Sparta je nešto bolje počela sezonu, dok je Emen katastrofalno, sa samo tri boda u prvih 10 utakmica. Zbog toga je imao imperativ dobrog rezultata.

Domaćin je došao prvi do gola. U 22. minutu strelac je bio Duarte. Pola sata Sparta je imala prednost, a onda u 52. minutu Arauho poravnava i donosi nadu gostima da bi mogli da se izvuku makar sa bodom. Međutim, samo šest minuta kasnije Arui je vratio vođstvo Sparti i na kraju doneo sva tri boda.

Sparta je deveta sa 12 bodova, dok je Emen na začelju sa svega tri, pet bodova manje od ekipa koje su iznad zone ispadanja.