Spas za Petrovićev Viljem Drugi, Adžićev Emen u baražu

Guliver image

Pobedom nad Fortunom (2:1), u poslednjem kolu Eredivizije, Viljem Drugi je izborio opstanak. Emen će u baraž, uprkos pobedi na gostovanju Venlu - 4:0.

Ekipa Željka Petrovića vinula se na 14. mesto, zahvaljujući golovima Pavlidisa i Holmena. Na suprotnoj strani, precizan je bio Fleming. Fortuna je ranije prebrinula brige oko opstanka, šampionat je završila na 11. mestu.

Emen je sa 4:0 pobedio Venlo, uz pogodak Luke Adžića u 36. minutu. Zauzeo je 16. mesto, u konkurenciji 18 ekipa, Venlo je 17.

Šampion Ajaks nije mario na računice Vitesea – pobedio je 3:1 u gostima. Haler (12), Antoni (43) i Martinez (75) obezbedili su tri boda „kopljanicima“. Jedini pogodak za Vitese postigao je Openda, pred kraj prvog poluvremena.

Kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić, zamenjen je u 85. minutu.

Ajaks je sezonu završio sa titulom, 88 bodova i gol razlikom 102:88. Vitese je ostao četvrti, sa 61 poenom, igraće u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

PSV je bodom na gostovanju Utrehtu (1:1) overio drugo mesto. Igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Šesti Utreht obezbedio je plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Najubedljivijim trijumfom u poslednjem kolu (5:0), AZ Alkmar je potvrdio treće mesto i učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Po dva gola postigli su Boadu i Karlson, precizan je bio i Vijindal. Herakles je šampionat okončao na devetom mestu.

Fejenord je sa lakoćom „pregazio“ RKC (3:0) i kao petoplasirani overio plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija. Pobedu ekipe Dika Advokata potpisali su Jorgensen, Tornstra i Berghius. RKC je sa 30 bodova ostao prvi iznad crte, zahvlajujuću boljoj gol razlici od Emena.

Po tradiciji, Uroš Spajić je odigrao ceo meč za Fejenord.

Herenven je izgubio od Sparte (1:2). Šampionat je završio na 12. mestu, sa 39 bodova, osma Sparta, sa 47, igraće u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Tvente je bio siguran protiv ranije otpisanog Den Haga (3:2). Ekipa srpskog reprezentativca, Ivana Ilića, stigla je trijumfa posle velikog preokreta. Gosens je sa dva gola do 38. minuta obezbedio gostima veliku prednost, Rots, Narsing i Dumić obezbedili su Tventeu trijumf i deseto mesto. Den Hag je ostao poslednji.

Ivan Ilić je ušao na teren u 71. minutu.

Cvole je upisao „minimalac“ protiv Groningena, zahvaljujući autogolu Miguela u finišu.

Slobodan Tedić je zamenjen u drugom poluvremenu.