Sumrak favorita u Holandiji

Mario Gece, PSV
Mario Gece, Foto: Guliverimage

Popodnevni program 14. Kola Eredivizije doneo je sumrak favorita.

Uprkos velikog ofanzivi i silnim napadima, fudbalere Fejenorda nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina Tventea. Utakmica je završena bez golova.

Istovetnim rezultatom okončan je dule Vitesea i AZ Alkmara.

Povezano

Za iznenađenje kola postarali su se fudbaleri Herenvena. Na domaćem terenu, zaustavili su favorizovani PSV (1:1). Ekipa iz Ajndhovena imala je prednost od 13. minuta, zahvaljujući pogotku Karlosa Vinicijusa. Izjednačio je Al Hadž u 73. minutu.

Filip Stevanović igrao je do finiša za Herenven.

Utreht je upisao „minimalac“ protiv Heraklesa. Odlučio je autogol Knoestera, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Domaći tim nije iskoristio jedanaesterac, pred odlazak na odmor. Neprecizan je bio Gustafson.

Ajaks na čelu tabele ima 33 boda, PSV dva, a Fejenord četiri manje. Utreht je četvrti sa 26, Vitese šesti sa 23, Tvente sedmi sa 22. Deseti Herenven sakupio je 18, 12. AZ Alkmar 17, a 14. Herakles 14 poena.