Superkup: PSV demolirao Ajaks usred Amsterdama

Holandija 7. avg 202121:58 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri PSV osvojili su Superkup Holandije, pošto su pobedili Ajaks na Johan Krojf areni ubedljivim rezultatom 4:0.

Prošlosezonski osvajač duple krune, u čijem sastavu je ceo meč odigrao Dušan Tadić, neće po dobrom pamtiti prvi meč u novoj sezoni. Pretrpeo je težak poraz od najvećeg rival, i to na svom stadionu.

Najveće zasluge za to idu Noniju Maduekeu, dvostrukom strelcu. Supertalentovani napadač iz Engleske (19) doveo je Filipsovce do prednosti u drugom minutu, da bi u 29. povisio na 2:0.

Posle crvenog kartona Nikolasa Taljafika, kojim su Kopljanici ostali sa desetoricom od 40. minuta, bilo je jasno kome će pripasti trijumf.

Potvrda je stigla u 76. kada je Jorbe Vertesen odveo PSV na velikih 3:0, pre nego što je Mario Gece u 89. postavio konačan rezultat.

Eredivizija počinje sledećeg vikenda. Ajaks dočekuje Nijmegen, a PSV gostuje Heraklesu.