Tadić asistent, Ajaks na bod do titule

Holandija 25. apr. 202116:38 > 17:06
Dušan Tadić
Photo by Alex Grimm/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa pobedili su AZ Alkmar na svom terenu u 30. kolu Eredivizije rezultatom 2:0 i napravili još jedan krupan korak ka osvajanju titule.

Slavni klub iz Amsterdama je trijumfom nad AZ stigao do 76 bodova, 12 više od drugoplasiranog PSV, uz znatno bolju gol-razliku, pa je pravo čudo neophodno kako bi ostao bez šampionskog pehara.

Kopljanicima je neophodan još jedan bod da i matematički dođu do 35 naslova prvaka. Priliku za to imaće već u narednoj rundi na svom stadionu protiv Emena.

Oba pogotka u pobedi nad Alkmarom postigao je Davi Klasen u drugom poluvremenu. Najpre je u 66. minutu iskoristio asistenciju Dušana Tadića i doveo Amsterdamerse do vođstva, da bi u 90. otklonio sve dileme na dodavanje Nikolasa Taljafika.

AZ je prekinuo niz od četiri trijumfa i ostaje na trećoj poziciji sa 61 bodom.

Emen je kao domaćin pobedio Herakles 3:1. Najveće zasluge za to idu strelcu het-trika De Leuvu, koji je pogađao mrežu gostiju u 58, 89. i 90+1. minutu. Jedini gol za Herakles dao je Flet u 82.

Emen je 16. na tabeli sa 24 boda. Herakles je osmi sa 39.

Fortuna Sitard je dobila Ado Den Hag na strani sa 3:0. Fleming u 39, Polter u 48. i Teki u 77. doneli su tri boda gostujućem sastavu.

Fortuna je 12. na tabeli sa 37 bodova. Den Hag ostaje poslednji sa 16.