Tadić golčinom režirao preokret protiv Fejenorda

Holandija 20. mar 202216:29 > 16:41 1 komentar
Dušan Tadić
Yannick Verhoeven/Guliver Image

U velikom derbiju 27. kola Eredivizije i holandskog fudbala uopšte Ajaks je na Johan Krojf Areni u Amsterdamu savladao Fejenord posle preokreta 3:2.

Posle dugo vremena Fejenord je u Amsterdam došao sa velikim ambicijama. Ekipa iz Roterdama nije od 2001. slavila na terenu najljućeg rivala, ali dobra forma i odlično izdanje u dvomeču protiv Partizana dali su im za pravo da veruju. Sa druge strane Ajaks je uzdrman eliminacijom iz Lige šampiona od Benfike.

Meč je počeo vatreno, ali doslovno. Pošto je vatra na stadionu odložila početak meča. A takav je bio i sam derbi.

Vodio je gost dva puta. Prvo golom Sinistere od osmog minuta. To vođstvo anulirao je Ale u 24. minutu. Ali samo četiri minuta kasnije Til je doneo novu prednost Fejenordu – 2:1.

Tu prednost Roterdamersi su čuvali sve do 78. minuta. A onda je na scenu stupio kapiten Ajaksa Dušan Tadić. Kapiten reprezentacije Srbije sjajno je izveo slobodan udarac, golman Marsijano ništa nije mogao i Ajaks je poravnao na 2:2.

A onda erupcija oduševljenja na Johan Krojf Areni. Sjajan prodor Taljafika u završnici utakmice, odličan centaršut i vrhunska reakcija Antonija. Ajaks je u 88. minutu preokrenuo na 3:2.

Do kraja više nije bilo golova, ali je Antoni bio u centru pažnje, pošto je u petom minutu nadoknade dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ovom pobedom Ajaks je praktično izbacio Fejenord iz trke za titulu, jer sada ima velikih 11 bodova više. PSV je sada jedini konkurent sa pet bodova manje od Amsterdamersa, uz utakmicu manje.