Tadić „otvorio“ protivnika, Ajaks ubedljiv protiv Kambura

Holandija 5. feb 202314:25 0 komentara
Imago Sports via Guliver image

U 20. kolu holandske Eredivizije Ajaks je pobedio ekipu Kambura 5:0 na gostovanju, a među strelcima je bio kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić.

Tadić je svoj peti gol u sezoni dao u 16. minutu utakmice. Dejvi Klasen mu je poslao dobar pas, a Tadić je sa lakoćom savladao golmana Ruitera. Ajaks je bio veoma ubedljiv u nastavku, stvorio je jednu šansu Bergvajn, ali je kasnije rezultat promenio Stiven Berghaus. On je dao gol u 36. minutu. Glavom je pogodio na asistenciju Mogameda Kudusa.

Kudus je imao dobru šansu u 55. minutu kada je njegov šut odbranio Robin Ruiter, da bi desetak minuta kasnije Dušan Tadić pronašao Berhausa koji je dao još jedan gol. Sa ivice kaznenog prostora lepo je pronašao donji levi ugao Ruiterovog gola za 3:0. Tako je srpski igrač pribeležio 11. asistenciju ove sezone u Erediviziji.

Posle još nekoliko prilika Ajaksa Brajan Brobi je dao gol u 79. minutu, a isti igrač je u nadonkadi povećao na konačnih 5:0.