Tadić započeo blickrig Ajaksa (VIDEO)

Holandija 20. dec. 202017:05 > 19:12
Dušan Tadić
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa ostvarili su drugi uzastopni trijumf u Erediviziji, pošto su pobedili Den Hag u gostima sa 4:2. Kopljanici su sada prvi na tabeli sa 33 boda, tri više o PSV Ajndhovena, a prvi gol na utakmici u 20. minutu postigao je srpski fudbaler Dušan Tadić.

On je na drugoj stativi dočekao ubacivanje Klaibera i nije imao težak posao da postigne svoj treći gol na prethodne dve utakmice.Bio je to početak potopa domaćih, pošto su u narednih 12 minuta viđena još tri gola – dvaput veteran Huntelar i Labjad.

Opustio se potom Ajaks, skinuo stopalo sa papučice za gas, pa je Hag izbegao katastrofu i čak je dao dva gola u nastavku preko Kramera i Burara. Hag ima sedam bodova na pretposlednjem mestu.

Treći na tabeli je Vitese, koji je u derbiju kola savladao Fejenord sa 1:0 – jedini pogodak delo je Usame Darfalua, koji tako nastavlja sa izvrsnom formom, bio je to njegov četvrti gol u prethodnih pet mečeva.

Tim iz Arnhema sada ima 29 bodova, tri više od Fejenorda.

Herakles je kao gost pobedio Herenven 2:1 – Burgzorg i Knester bili su strelci, a poraz je ublažio Verman.

U poslednjem meču dana AZ Alkmar pobedio je Viljem II sa čak 5:3. Autogol i penal, poveli su gosti sa 2:0, do poluvremena je izjednačio AZ golovima Kopmejnersa, da bi u nastavku Steng, Midtsjo i Karlson iz jedanaesterca doneli trijumf pre nego što je poraz gostiju podnošljivijim načinio Naneli.

AZ je sedmi sa 23 boda, a Viljem II je 16. sa osam osvojenih bodova.