Tadićev gol za Ajaksova tri boda

Holandija 28. nov 202114:16 0 komentara
Dušan Tadić
ANP Maurice van Steen/via Guliver

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Spartu (1:0), u 14. kolu holandske Eredivizije. Gol odluke postigao je srpski reprezentativac, Dušan Tadić.

Kapiten „kopljanika“ odlično je reagovao na centaršut Danila sa desne strane i u 36. minutu rutinski, sa dva metra, smestio loptu u mrežu. Ispostavilo se, bio je to i konačan rezultat duela u Roterdamu, Tadić se šesti put upisao u listu strelaca u sezoni.

Neobično monoton susret nije doneo veća uzbuđenje ni u nastavku. Zanimljivije je bilo na tribinama, sredinom drugog poluvremena, navijači Sparte napravili su bakljadu, zbog čega je meč prekinut na tri minuta.

U finišu, Ajaks je napadao, imao nekoliko solidnih prilika, ali nije bilo promene rezultata.

Ekipa iz Amsterdama osamila se na vrhu tabele, sa 33 boda. Drugoplasirani PSV zaostaje tri koraka.