Tedić pogodio za Cvole

Slobodan Tedić
ANP PIETER STAM DE JONGE

Fudbalerima Cvolea nisu bili dovoljni gol Slobodana Tedića, ni vođstvo od 2:1 za pobedu na gostovanju Sparti. Poslednja utakmica 28. kola holandske Eredivizije, u Roterdamu, završena je pobedom domaćina - 3:2.

Sparta je povela na početku, u režiji Pinta Gonzalesa. Početkom drugog poluvremena van Polen je izjednačio, a Slobodan Tedić u 62. minutu obezbedio gostima veliku prednost. Iskusni Nemac, Lenart Ti, u 75. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena obezbedio je ekipi iz Roterdama tri značajna boda.
Az Alkmar je sa desetoricom stigao do trijumfa na gostovanju Viljemu Drugom. Gosti su ostali bez pouzdanog Kompeinersa, već u petom minutu. Odlučio je Gudmundson u 72, prethodno je istom fudbaleru, na asistenciju VAR sobe, poništen pogodak.
Sa igračem manje, od 20. minuta, do bodova je stigao Groningen, na gostovanju Venlu. Jedini gol postigao je El Hankuri, u finišu susreta.
Tvente je izgubio od Vitesea, takođe, kao domaćin – 1:2. Sva tri gola postignuta su sa 11 metara. Danilo je sredinom prvog poluvremena obezbedio domaćem timu prednost, izjednačio je Tanane, pred odlazak na odmor. Isti strelac rešio je pobednika i to u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Srpski reprezentativac, Ivan Ilić, zamenjen je u 79. minutu.
Az Alkmar je drugi sa 58 bodova, Vitese četvrti sa 55, šesti Groningen sakupio je 46. Osmi Tvente ima 37, 12. Sparta 34, 13. Cvole 29. Poslednja četiri mesta zauzimaju Viljem Drugi, Venlo (22), Emen i Den Hag (15).