Tvente pred Čuku slavio u 90+1, petica Fajenorda

Holandija 7. avg 202218:02 > 18:43
Guliver

Očekivani rezultati u prvom kolu holandskog šampionata, posle PSV-a i Ajaksa, trijumfe ostvarili Tvente, AZ i Fajenord.

Tvente je snagu pokazao nedavno na stadionu Partizana, gde je lako došao do trijumfa protiv Čukaričkog u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije, a trijumfalno je startovao i u domaćem šampionatu.

Povezano

Ali, na gostovanju ekipi NEC u Nijmegenu su se žestoko namučili, ostvarili su minimalnu pobedu, golom u 90+1. minutu – 1:0. Gol vredan tri boda postigao je Steijn, na asistenciju Breneta.

Fajenord je bio ubedljiv na gostovanju Viteseu – 5:2. Doduše, domaći su poveli golom Manhofa u 19. minutu, ali su gosti do kraja prvog poluvremena izjednačili, preko Valemarka i Danila.

Činilo se da će gosti teže do pobede, s obzirom na to da je Baden Frederiksen u 56. minutu izjednačio, ali je finiš Fajenorda bio sjajan. Dilrosun je u 61. minutu vratio prednost gostima, a pobedu su golovima u 66. i 69. minutu potvrdili Danilo i Gertruida.

Groningen je bio favorit protiv Volendama, sve je počelo prema željama domaćih navijača na “Euroburg” stadionu, posle golova Ngongea i Larsena vodili su sa 2:0, već posle 34 minuta. Ipak, Volendam se na vreme vratio u meč, u 38. minutu pogodio je van Migham, a bod gostima obezbedio je u 68. Benamar.

Do prve pobede u novoj sezoni stigla je i ekipa AZ, koja je na domaćem terenu u Alkmaru pobedila GA Iglse sa 2:0 (0:0). Strelci za ekipu Paskala Jansena bili su Vangelis Pavlidis u 70. i Miron van de Brederode u 86. minutu.