Ušao u 89. minutu i doneo pobedu: Ajaks slavi Huntelara

Holandija 14. jan 202122:58 > 23:00 1 komentar
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Tvente na gostovanju u 16. kolu Eredivizije rezultatom 3:1. Odlučujuće pogotke u Enšedeu postigao je Klas Jan Huntelar u nadoknadi vremena.

Šampion Holandije poveo je već u sedmom minutu, kada je novi napadač Sebastijan Ale postigao debitantski gol, i taj rezultat bio je aktuelan sve do finiša.

Tventeu je u međuvremenu poništen pogodak u 47. minutu zbog ofsajd pozicije, te su domaći na izjednačenje morali da sačekaju do 84. Strelac je bio Pleguesuelo. Delovalo je tada da će ekipa iz Enšedea osvojiti poen protiv lidera prvenstva, međutim, ulazak Huntelara u igru u 89. minutu sve je promenio.

Iskusni napadač je najpre u 90. vratio prednost Kopljanicima, da bi već u sledećem napadu otklonio sve dileme oko pobednika.

Za tim iz Amsterdama, koji je sada prvi na tabeli sa 38 bodova, ceo meč je odigrao Dušan Tadić.

Tvente je sedmi na tabeli sa 27.

Inače, jedna od tribina Tventeovog stadiona bila je prekrivena koreografijom u čast nedavno preminulog Gerija Marsdena, engleskog muzičara koji je otpevao čuvenu pesmu „You’ll Never Walk Alone“, himnu nekoliko klubova, između ostalog i Tventea.

U preostale dve utakmice dana, Herenven – RKC 1:1, Viljem drugi – Groningen 2:3.