Utreht naneo prvi poraz Ajaksu, PSV slavio u finišu

Ajaks
Guliver Image / Image ID: 1007049035

U nedelju su u prva dva meča osmog kola holandske Eredivizije viđene pobede gostiju, a u derbiju dana Utreht je rezultatom 1:0 (0:0) pobedio šampiona Ajaks, nanevši timu iz Amsterdama prvi poraz u tekućoj sezoni.

Holandski fudbal:

Ajaks je, uprkos porazu, i dalje na čelu tabele sa 19 bodova iz prvih osam kola. Prvi pratilac im je upravo Utreht – posle treće pobede u nizu ekipa Renea Hakea ima 17 bodova.

Jedini pogodak na meču postigao je Đango Varmerdam u 77. minutu posle asistencije Timbera.

Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić odigrao je čitav meč u poraženom sastavu, koji je predvodio sa kapitenskom trakom oko ruke.

U sledećem kolu „Amsterdamersi“ gostuju Herenvenu, dok će Utreht putovati u Alkmar na gostovanje ekipu AZ.

PSV je pred svojim navijačima savladao Spartu iz Roterdama 2:1, a svi golovi viđeni su u poslednjih desetak minuta.

Filipsovci su pogocima Sangarea u 82. i Tomasa u 86. minutu obezbedili sigurnu prednost, a Ti je u samo ublažio poraz svog tima.

PSV ima bod manje od vodećeg Ajaksa, a Sparta je 16. sa šest.

Vitese je savladao Fejenord 2:1 golovima Opende u 6. i 46. minutu, a strelac za tim iz Roterdama bio je Til u 29. minutu.

Domaći su meč završili sa devetoricom na terenu jer su u 11. i 13. minutu nadoknade isključeni Bero i Buitink.

Vitese je sa 13 bodova na osmoj poziciji, a Fejenord peti sa 15.

AZ Alkmar je u gostima bio bolji od Kambura rezultatom 3:1 (2:0). Strelci za ekipu Paskala Jansena bili su Dani de Vit u 17, Oven Vajnald u 33. i Džordi Klasi u 60. minutu.

Počasni pogodak za domaćina delo je Letonca Robertsa Uldriksa u 72. minutu. Domaći su meč završili sa desetoricom jer je u 89. minutu Aleks Bangura dobio drugi žuti karton.

AZ se polako vraća na pobednički put – ovo im je bila druga pobeda u nizu jer su u prošlom kolu kod kuće deklasirali Go Ahed Iglse, a pre toga su imali tri poraza zaredom. Sada su na 9 bodova iz osam utakmica i zauzimaju 12. mesto tabele. Kambur ima 12 bodova, a pre ovog neuspeha imali su četiri pobede u poslednjih pet mečeva.

U sledećoj rundi Kambur gostuje Fortuni Sitard, dok će AZ dočekati raspoloženi Utreht. Utakmice holandskog prvenstva pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.