Utreht šesticom osramotio Viljem II

Holandija 19. feb 202121:50 0 komentara
sport klub

U prvom meču 23. kola holandske Eredivizije Utreht je kao gost ubedljivo savladao Viljem II 6:0.

Već od prvog sudijskog zvižduka u Tilburgu bilo je jasno da se crno piše domaćima. Već u trećem minutu gosti su poveli golom Ter Avesta. Na 2:0 u 11. minutu povisio je Van de Strik, a isti igrač osam minuta kasnije drugim golom povisio na 3:0.

To je bilo sve za prvo poluvreme, a na isti način kao i prvo započelo je i drugo poluvreme. Samo dva minuta od početka Ramselar postiže gol za 4:0. Iako je bilo jasno da će bodovi u Utreht mreža domaćih je mirovala sve do 69. minuta kada je Kerk postigao gol za 5:0. Konačnih 6:0 postavio je Van der Maler u 86. minutu.

Utreht je osmi sa 31 bodom, dok je Viljem II 16. na mestu koje vodi u baraž za opstanak sa 13 bodova, koliko ima i pretposlednji Den Hag, a šest bodova manje od Valvajka, prvog iznad crte.