Vesti kojima se raduje Partizan: Fejenord poražen u derbiju

Holandija 27. feb 202214:32 > 14:45 0 komentara
AZ Alkmar, Fejenord
xYannickxVerhoevenx via Guliver

U nedelju od 12 časova i 15 minuta po srednjoevropskom vremenu na programu je bio prvi meč dana u okviru 24. kola holandske Eredivizije – u derbiju runde AZ je u Alkmaru rezultatom 2:1 (2:0) porazio Fejenord, narednog protivnika beogradskog Partizana u Ligi konferencije.

Delovalo je posle 35. minuta da se sprema potpuna katastrofa gostiju iz Roterdama kada je Dani de Vit postigao pogodak za vođstvo „Siradžija“ od 3:0. Međutim, VAR je ubrzo poništio pogodak, pa je ostalo 2:0 jer je prethodno golove u 19. i 30. minutu postigao Šveđanin Jesper Karlson. Oba puta je bio precizan sa penala.

Povezano:

Šansu da se vrate „sa ivice provalije“ imali su fudbaleri Fejenorda u drugom poluvremenu, a naročito pošto je Lutsarel Gertruida postigao pogodak u 52. minutu. Pokušavali su „Roterdamersi“ do kraja, ali nisu imali snage za povratak i tako se okončala njihova serija od četiri prvenstvene pobede.

Ovom pobedom se nastavlja briljantna forma ekipe iz Alkmara, koja je poslednji put u takmičarskom meču poražena još sedmog novembra! Tada je od njih bolji bio upravo Fejenord u jesenjem delu sezone – bilo je 1:0 za ekipu iz Roterdama. U međuvremenu je AZ vezao 19 utakmica u svim takmičenjima bez poraza – 15 pobeda i 4 remija. Trenutno su u seriji od četiri trijumfa u nacionalnom prvenstvu.

Fejenord je do poraza bio u velikom naletu – imala je ekipa Arnea Slota četiri pobede zaredom, a pet u poseldnjih šest mečeva. Ekipa sa „De Kujpa“ i dalje je treća na tabeli sa 51 bodom, ali im se na četvrtom mestu „prikrao“ upravo AZ i ima tri boda manje.

U narednoj rundi Fejenord petog marta dočekuje Groningen, a pet dana kasnije ih očekuje gostovanje u Beogradu, gde će protiv Partizana igrati prvi meč osmine finala Lige konferencije. AZ u narednom kolu gostuje Nejmegenu.

Utakmice Eredivizije pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.