Vitese minimalcem stigao Ajaks

Holandija 12. jan. 202122:55
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Odigrana su dva susreta 16. kola Eredivizije. Obe pobede ostvarili su gosti. Vitese je minimalnim trijumfom protiv Utrehta došao na deobu prvog mesta, dok je Herakles bio ubedljiv protiv Emena 4:0.

Pre dva kola Ajaks je imao četiri boda više od Vitesea. Međutim, prvo remi u Tilburgu protiv Viljema II, a potom i spasavanje boda u derbiju protiv PSV ekipi iz Arnema pružili su šansu da se bodovno poravna na vrhu. Vitese je iskoristio tu priliku i golom Dekla u 26. minutu došao do vođstva, pobede i velika tri boda. Sada Ajaks i Vitese imaju po 35 bodova, sa tim da Ajaks ima meč manje. Utreht je ostao na 10. mestu sa 18 bodova.

Isti broj bodova, ali na 11. mestu ima Herakles, koji je ubedljivo savladao Emen. Briljirao je turski napadač Sinan Bakiš, koji je zabeležio het-trik. On je golove postizao u 26, 44. i 64. minutu, dok je četvrti gol delo Fleta u 87. minutu. Emen je na samom začelju sa pet bodova i viđen je putnik u drugu ligu.