Vitese slavio, minimalac Alkmara uz igrača više

Holandija 21. dec 202123:00 > 23:05
AZ Alkmar
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Vitese je upisao 10. pobedu u Erediviziji, pošto je u 18. kolu savladao Zvole 1:0.

Pitanje pobednika rešio je Lois Openda u 47. minutu, jedinim pogotkom na meču.

Duel su obeležile brojne šanse na obe strane, ali poništen gol Mustafe Sajmaka za Zvole u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Uz pomoć VAR, ustanovljeno je da je bio u ofsajdu.

Vitese je četvrti na tabeli, sa tri boda manje i utakmicom više od Fejnorda. Zvole je doživeo treći uzastopni poraz, 14. u prvenstvu, i na začelju je tabele sa samo šest bodova.

U drugom meču dana Az Alkmar je minimalnim rezultatom savladao Goningen, koji je od četvrtog minuta igrao sa desetoricom igrača.

Već na startu meča je Nerajšo Kasanvirjo dobio crveni karton. Iskoristili su domaći brojčanu prednost, pa je u 10. Jukinari Sugavara postigao gol. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Gol za pobedu postigao je tek u 68. minutu Jasper Karlson.

Az je ostvario petu uzastopnu pobedu u prvenstvu i sada je peti na tabeli sa 32 boda. Groningen je poražen drugi put uzastopno i 12. je u poretku sa 19 bodova.